My default image

Solární taška

Solární tašky

Solární tašky

Inovativní a ekologický fotovoltaický systém, který splňuje v jedinečné kombinaci s konvenční střechou z pálených tašek nejvyšší nároky na technologii a stálost. Solární tašky jsou vyráběny tak, aby nenarušovaly vzhled Vaší střechy. Jednoduchá instalace Vám zajistí flexibilitu v možnosti instalovaného výkonu.

Proč Solární tašky?

Jednoduchá instalace Vám umožní možnost doplňování Vaší střechy jednotlivými fotovoltaickými panýlky bez potřeby rozkládání celé střechy a můžete tak rozšiřovat výkon střechy v průběhu času. I přes elektrárnu na střeše nebude narušen design Vašeho domu. Celý systém je plně automatizovaný a nevyžaduje odbornou údržbu.

Díky fotovoltaickému systému je možné za využití baterií vytvořit soběstačný dům bez potřeby elektrické sítě.

Využíváním fotovoltaického systému přispíváte k udržení čistého životního prostředí. 1 MWh vyrobená FVE sníží emise CO2 o 0,5 tuny.

Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváte k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra a šetříte tak životní prostředí.

Jednoduchá funkčnost

Obvyklé fotovoltaické panely jsou těžké a musí se vytvořit nosná konstrukce. U solárních tašek jde o instalaci malých fotovoltaických panýlků, které jsou vloženy do pálených tašek a zjednodušují tak instalaci. Díky velikosti je možná jednoduchá a rychlá výměna malého panýlku namísto celého panelu. Díky svému antistatickému povrchu je zde zapotřebí nulová údržba.

Jak to funguje

Náš systém slouží výhradně k nabíjení akumulátorů.

Jílová pálená taška

Pálené střešní tašky vyrábí firma Švýcarská Rapperswil Louis Gasser AG. Jsou vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce. Splňují nejvyšší nároky na technologii, stálost a estetiku.

Barevné varianty tašek

Základní barvou je černá (antracit), avšak je možné si vybrat z dalších variant níže.

Taška švýcarské kvality

Solární tašky od společnosti Panotron byly vyvynuty společně s výrobcem Rapperswil Louis Gasser AG. Součástí Rapperswil rodinného podniku jsou Tuileries & Briqueteries Bardonnex SA a Morandi Frères SA, založené v roce 1918. Jejich portfólio tvoří jílové produkty nejvyšší kvality jako jsou střešní tašky, cihly a dlaždice. Všechny jejich produkty jsou vyrobené v domovské firmě ve Švýcarsku.

Specifikace fotovoltaických panelů

Základní informace

Tašky se solárním modulem
Krytina přímo pro solární panel
Šířka tašek 22,3 cm
Možný sklon střechy 17 – 60°
Ideální sklon pro fotovoltaiku 25 – 35°
Dodatečná zátěž střechy < 10 kg / m2
Vzdálenost latí od sebe 36-38 cm
Krov 90cm
Krov 130cm
laťování ≥ 5 x 4 cm
laťování ≥ 6 x 4 cm
Zadní větrání přes hřebenové tašky
Výkon modulu 4 * 7 Wp
Napětí modulu 8,45 V
Proud modulu 3,36 A
Napětí naprázdno 10,39 V
Proud naprázdno 3,54 A
Rozměry modulu 4 x (373 x 155 x 9mm)
Typ buňky Monokrystalická buňka
Výkon na m2 84 Wp
Plocha střechy 12 m2 1 kWp
Odolnost proti krupobití 25 mm
Účinnosti modulu 13,8 %
Pracovní teplota -40°C až 85°C
Hmotnost modulu 2,8 kg

Měniče, baterie a jejich varianty

Střídače tvoří nepostradatelné srdce každého fotovoltaického systému. Slouží ke změně jednosměrného proudu ze solárních panelů, popřípadě z akumulátorů na střídavý proud, který je využíván domácími spotřebiči.

Baterie slouží k ukládání přebytečné elektrické energie na dobu, kdy bude potřeba. Lithiové akumulátory jsou dobrou volbou z hlediska jejich účinnsoti, kapacitě a samotné velikosti baterie.

Systém Solární tašky s měničem SolarEdge

Další variantou jsou měniče SolarEdge, které fungují na stejném principu s rozdílem baterií, které využívají od společnosti Tesla motors. Baterie Tesla powerwall battery je novinkou na trhu a je kompatibilní se všemi měniči (jedno i tří fázové) od SolarEdge. Navíc její cena je díky vývoji a nové technologii nižší než doposud konkurenční baterie. Tato baterie se činí účinností 92,5 %.

Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Postup instalace

Systém je odhlečený od nutnosti instalace nosné konstrukce a tak je instalace velmi jednoduchá.

Schéma střechy

Podélný řez 1:10

Sklon střechy 17° 20° 30° 40° 60°
Vzdálenost DF 5.3 5.2 4.8 4.6 4.4
Vzdálenost x 1.8 2.2 3.6 5.2 10.8
Schéma střechy
Pultová taška

a = 4-6 cm podle tloušťky a délky tašky
b + β výrobní hodnoty pultové tašky

Normální taška
Okrajová levá taška - Okrajová pravá taška

Na připravené laťování se začnou pokládat pálené tašky a současně se pokládají jednotlivé moduly, které se k sobě zapojují sériově pomocí MC4 spojek.

Schéma jednoho fotovoltaického modulu
MC4 konektor

Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše.

Online monitoring

Každý systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohormadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy.

Monitoring solárního systému SolarEdge

U měničů SolarEdge se potom můžete těšit na podobný design. Výrobce má univerzální webovou aplikaci nebo aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.

Web Solární tašky používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace