My default image

Nová Solární taška

Solární tašky

Inovativní a ekologický fotovoltaický systém, který splňuje v jedinečné kombinaci s konvenční střechou z pálených tašek nejvyšší nároky na technologii a stálost. Solární tašky jsou vyráběny tak, aby nenarušovaly vzhled Vaší střechy. Jednoduchá instalace Vám zajistí flexibilitu v možnosti instalovaného výkonu.

Proč Solární tašky?

Jednoduchá instalace Vám umožní možnost doplňování Vaší střechy jednotlivými fotovoltaickými panýlky bez potřeby rozkládání celé střechy a můžete tak rozšiřovat výkon střechy v průběhu času. I přes elektrárnu na střeše nebude narušen design Vašeho domu. Celý systém je plně automatizovaný a nevyžaduje odbornou údržbu.

Díky fotovoltaickému systému je možné za využití baterií vytvořit soběstačný dům bez potřeby elektrické sítě.

Využíváním fotovoltaického systému přispíváte k udržení čistého životního prostředí. 1 MWh vyrobená FVE sníží emise CO2 o 0,5 tuny.

Decentralizovanou výrobou energie s lokálním ukládáním přispíváte k omezení konvenční výroby energie, která se získává z fosilních paliv nebo štěpením jádra a šetříte tak životní prostředí.

Jednoduchá funkčnost

Obvyklé fotovoltaické panely jsou těžké a musí se vytvořit nosná konstrukce. U solárních tašek jde o instalaci malých fotovoltaických panýlků, které jsou vloženy do pálených tašek a zjednodušují tak instalaci. Díky velikosti je možná jednoduchá a rychlá výměna malého panýlku namísto celého panelu. Díky svému antistatickému povrchu je zde zapotřebí nulová údržba.

Jak to funguje

Solární tašky slouží k výrobě elektrické energie. Díky měniči, který mění stejnosměrný proud, který jde ze střechy, na střídavý je možné tuto elektřinu využívat úplně stejně jako tu ze sítě a tím pádem šetřit náklady.

Jílová pálená taška

Pálené střešní tašky vyrábí firma v Německu. Jsou vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce. Splňují nejvyšší nároky na technologii, stálost a estetiku.

Barevné varianty tašek

Základní barvou je černá, avšak je možné si vybrat z dalších variant - tmavě šedé a oranžové.

Solární taška Blackline se solárním modulem
Solární taška RedLine se solárním modulem
Solární taška Silverline se solárním modulem
Solární taška Black flatline se solárním modulem

Specifikace fotovoltaických panelů

Základní informace

ZEP TUV certifikát
Krytina přímo s fotovoltaickým panelem
Rozměry tašek 487 x 296mm
Minimální možný sklon střechy 15°/22°
Ideální sklon pro fotovoltaiku 25 – 40°
Váha na metr čtvereční < 48 kg / m2
Vzdálenost latí od sebe 419-428 mm
Krov 90cm
Krov 130cm
laťování ≥ 5 x 4 cm
laťování ≥ 6 x 4 cm
Zadní větrání přes hřebenové tašky
Výkon tašky 9 Wp
Optimální operační napětí 1,06 V
Optimální operační proud 8,51 A
Napětí naprázdno 1,28 V
Maximální voltáž systému 1000 V
Typ buňky Monokrystalická buňka
Výkon na m2 90 Wp
Plocha střechy 11 m2 1 kWp
Odolnost proti větru 60m/s
Odolnost proti krupobití 25 mm/ 80 km
Účinnosti buňky 20,22 %
Pracovní teplota -40°C až 80°C
Hmotnost modulu 4,8 kg

Postup instalace

Systém je odhlečený od nutnosti instalace nosné konstrukce a tak je instalace velmi jednoduchá.

Schéma střechy

Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše.

 

Na připravené laťování se začnou pokládat pálené tašky a současně se pokládají jednotlivé moduly, které se k sobě zapojují sériově pomocí MC4 spojek.

MC4 konektor

Vše je předem připraveno a není proto potřeba žádné složité práce na střeše.

 

Další informace v produktové brožuře (pouze AJ)

Měniče, baterie a jejich varianty

Střídače tvoří nepostradatelné srdce každého fotovoltaického systému. Slouží ke změně jednosměrného proudu ze solárních panelů, popřípadě z akumulátorů na střídavý proud, který je využíván domácími spotřebiči.

Baterie slouží k ukládání přebytečné elektrické energie na dobu, kdy bude potřeba. Lithiové akumulátory jsou dobrou volbou z hlediska jejich účinnsoti, kapacitě a samotné velikosti baterie.

Systém Solární tašky s měničem SolarEdge

Další variantou jsou měniče SolarEdge, které fungují na stejném principu s rozdílem baterií, které využívají od společnosti Tesla motors. Baterie Tesla powerwall battery je novinkou na trhu a je kompatibilní se všemi měniči (jedno i tří fázové) od SolarEdge. Navíc její cena je díky vývoji a nové technologii nižší než doposud konkurenční baterie. Tato baterie se činí účinností 92,5 %.

Baterie Tesla Motors Powerwall a měnič Solaredge
SolarEdge schéma zapojení solárních tašek

Online monitoring

Každý systém má vlastní monitoring stavu Vaší fotovoltaické elektrárny a baterií. Celý systém pohormadě můžete vidět v aplikacích od výrobců měničů. Najdete zde aktuální výkon, stav baterií a další zajímavé grafy.

Monitoring solárního systému SolarEdge

U měničů SolarEdge se potom můžete těšit na podobný design. Výrobce má univerzální webovou aplikaci nebo aplikaci pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Náhled iPhone aplikace SolarEdge
Náhled webové aplikace SolarEdge
SolarEdge navíc využívá Powerboxy (optimizéry), které slouží k lepší správě monitoringu pro jednotlivé řady fotovoltaických modulů.

Web Solární tašky používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace